دستگاه بالابر پودری

دستگاه بالابر دیگری که در حوزه صنایع غذایی به آن نیاز داریم، بالابر Z است. این بالابر قادر است مواد گرانولی مانند حبوبات، خشکبار، غلات، نمک و شکر را از درون مخزن وارد دستگاه بسته بندی حجمی و یا توزین دار کند تا این محصولات وارد مراحل دیگر بسته بندی شوند.
در این میان تنها دستگاه بالابر که برای ادویه تولید می شود، دستگاه بالابر پودریاست که از تولیدات شرکت نوین ماشین می باشد.

برای انتقال مواد غذایی پودری و گرانولی مانند ادویه جات، حبوبات، خشکبار و محصولات مشابه به دستگاه بسته بندی، باید از دستگاه بالابر پودری، بالابر کاسه ای و یا بالابر Z استفاده شود. بالابر پودری مناسب ترین گزینه برای انتقال ادویه به دستگاه بسته بندی پودری است.
در صورتی که بالابر کاسه ای برای انتقال مواد گرانولی به دستگاه بوجاری، پولیش و نوار نقاله دستچین مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های بالابر پودری

دستگاه بالابر پودری دارای مخزن نسبتا بزرگی است که می توان ادویه را به راحتی درون آن ریخت. مخزن این دستگاه بالابر در اندازه های مختلف موجود بوده و قابل تغییر نیز می باشد. همچنین یکی دیگر از موارد قابل تغییر در دستگاه بالابر پودری، ارتفاع آن است که با توجه به اندازه و ارتفاع دستگاه بسته بندی پودری تولید می شود.

دستگاه بالابر پودری

با توجه به توضیحاتی که در مورد دستگاه بالابر پودری و لزوم آن برای دستگاه های بسته بندی ادویه داده شد، ذکر این نکته نیز الزامی است که وجود بالابر پودری برای دستگاه بسته بندی خانگی ادویه ضرورت ندارد اما خرید آن می توان سرعت بسته بندی ادویه جات را افزایش دهد.