دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک یکی دیگر از دستگاه های بسته بندی است که البته عملکرد خاصی به نسبت سایرین دارد. این دستگاه یک لایه سلفون را بر روی انواع قوطی ادویه، حبوبات، خشکبار و سایر مواد پودری و گرانول قرار میدهد.

دستگاه بسته بندی شیرینگ پک با این کار مانع از ورود گرد و غبار به درون آنها خواهد شد و همچنین با دسته بندی محصولات و قوطی ها، حمل و نقل ان ها را آسان می کند.

دستگاه شیرینگ پک در دو نوع تولید میشود که با نام شیرینگ پک کابینی و تونلی در صنعت شناخته می شوند. دستگاه شیرینگ پک کابینی دارای ابعادی کوچک است که سبب شده تا بتوان از این دستگاه در فضای کوچک نیز استفاده نمود.

اما دستگاه شیرینگ پک تونلی دارای ابعادی بزرگ است که غالبا در کارخانه و کارگاه های بسته بندی ادویه و حبوبات مورد استفاده قرار می گیرد که تصویر آن را در پایین این مطلب مشاهده می کنید.

مهم ترین نکته ای که برای انتخاب و خرید یکی از دو دستگاه شیرینگ پک تونلی و کابینی باید در نظر گرفته شود این است که محصول مورد نظر برای بسته بندی چیست. برای مثال قوطی ادویه، دوغ، نوشابه، بسته بندی قوطی حبوبات و محصولات مشابه باید با دستگاه شیرینگ پک تونلی بسته بندی شوند زیرا انواع کابینی دستگاه شیرینگ پک، این قابلیت را ندارند.

بسته بندی قوطی ادویه

قوطی ادویه جات که توسط دستگاه قوطی پرکن پودری به خوبی بسته بندی شده و درب آن ها نیز توسط دستگاه درب بند بسته شده است، بیشترین میزان استفاده از دستگاه شیرینگ پک را دارد.

در واقع این دستگاه می تواند در انتهای خط تولید ادویه قرار گیرد و بسته بندی آن را کامل کند. زیرا تعدادی قوطی ادویه در یک فیلم شیرینگ قرار داده شده و توسط حرارتی که این دستگاه تولید می کند، بسته بندی می شوند.

دستگاه شیرینگ پک