دستگاه قوطی پرکن

دستگاه قوطی پرکن انواع مواد پودری خوراکی، دارویی و صنعتی را به صورت خودکار و بر اساس تنظیماتی که اپراتور بر روی دستگاه انجام می دهد، درون قوطی های مختلف که از جنس شیشه ای، پت، مقوایی و فلزی هستند پر می کند. قطر دهانه قوطی هایی که توسط دستگاه قوطی پرکن پودری پر می شوند، از 50 تا 245 میلیمتر و ارتفاع آن از 50 تا 400 میلیمتر می تواند بسته به نیاز تغییر کند.

قطعات داخلی که در تولید دستگاه قوطی پرکن به کار رفته اند غالبا آبکاری شده با آب کروم هستند و بخش هایی را که با مواد پودر به صورت مستقیم در ارتباط می باشند را از جنس استلس استیل (استیل ضد زنگ) تولید می شوند. رنگ استفاده شده برای بدنه این نوع از دستگاه ها را از نوع الکترواستاتیک می سازند که به خوبی در برابر عوامل خارجی مقاوم بوده و خط و خشی بر روی آن ایجاد نمی شود.

کاربرد دستگاه قوطی پرکن

دستگاه قوطی پر کن می توان انواع موادی را که به صورت پودر هستند بدون توجه به کاربرد آنها درون قوطی های آماده شده بریزد. انواع پودرهای خوراکی مثل ادویه، ژله، شیر خشک و انواع پودرهای شیمیایی همچون پودر رنگ به صورت خودکار و در وزن تنظیم شده، توسط این دستگاه درون قوطی های پر می شوند. لذا کاربرد دستگاه قوطی پرکن پودری بسیار بیشتر از ماشین آلات بسته بندی مشابه می باشد. همچنین عوامل متعددی بر روی تعداد قوطی پر شده در دقیقه توسط دستگاه قوطی پر کن تاثیر می گذارند که یکی از آنها وزن تنظیم شده برای پر شدن قوطی ها است. البته به صورت کلی می توان گفت که این دستگاه 15تا 30 قوطی در دقیقه پر می کند که هر چه وزن بسته بندی بالاتر رود، طبیعتا سرعت بسته بندی کمتر خواهد شد.

دستگاه قوطی پرکن پودری

نکته مهمی که بر روی عملکرد دستگاه قوطی پرکن تاثیر می گذارد یکنواختی مواد پودری است که درون این دستگاه ریخته می شود و بهتر است از یک آسیاب مناسب برای تولید پودری نرم استفاده شود تا کارایی این دستگاه پرکن ادویه حداکثر شده و بر عملکرد آن تاثیر منفی نداشته باشد.